BNB ve Bu 2 Altcoin Krizin Eşiğinde! Bu İse Rekor Kırıyor…

BNB Coin, Dogecoin ve Shiba Inu, son düşüşle birlikte kritik destek seviyelerini tutmakta zorlanıyor. Bu esnada, Bitcoin Ordinal’leri yeni bir kilometre taşını geride bıraktı.

BNB, DOGE ve SHIB, kaosun ortasında çift haneli eridi

BNB Coin (BNB)

Binance destekli BNB, yaklaşık bir yılın en düşük seviyelerinde işlem görüyor. Bu esnada, piyasa gözlemcileri, Binance’in BNB fiyatını belirli bir eşiğin altına düşmesini engellediğini tahmin ediyor.

Bitcoin’in 17 Ağustos’taki ani çöküşünden önce BNB, Binance’in çeşitli yetki alanlarındaki yasal mücadelesine rağmen 240 dolar aralığının üzerinde işlem gördü. Bununla birlikte, piyasa koşulları, BNB fiyatını 19 Ağustos’ta yılın en düşük seviyesi olan 215 dolara gönderdi.

Geçtiğimiz yıl BNB, Binance’in karşı karşıya olduğu sorunlara atfedilen önemli ters rüzgarlarla karşı karşıya kaldı. Haziran ayında, ABD’li düzenleyici SEC, kripto şirketine karşı açtığı davada, BNB Coin’i Binance USD (BUSD) ile birlikte menkul kıymet olarak sınıflandırdı. Bu gelişme BNB Coin’e yönelik talebi ciddi ölçüde baltaladı.

BSC hacimleri de eriyor

BNB fiyat düşüşü, Binance Smart Chain’deki on-chain aktivitenin azalmasıyla da ilişkiliydi. DeFi faaliyetleri, DeFillama verilerine göre haftalık değişim hacminin 24,70 milyar dolarlık zirveden 2,34 milyar dolara düşmesiyle büyük ölçüde düştü. Ek olarak, DeFillama’ya göre ağdaki varlıkların toplam değeri %87 düşerek 2,84 milyar dolara geriledi.

Bu da BSC’deki azalan ağ etkinliğinin, BNB’ye olan talebin azalmasına neden olduğu anlamına geliyor.

Bu arada, Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, 19 Ağustos’ta, BNB’nin fiyatını piyasa güçlerinin belirlediğini söyledi. CZ, borsasının BNB fiyatının 212 doların altına düşmesini şiddetle savunduğuna dair spekülasyon yapan piyasa gözlemcilerine yanıt verdi. Ancak, “BNB fiyatının piyasa tarafından belirlendiğini” belirterek gerekçeyi sorguladı.

Bu arada Binance, BNB’nin fiyatını desteklemekle ilk kez suçlanmıyor. Haziran ayında CZ, borsasının kripto para birimini korumak için Bitcoin sattığı iddialarını yalanlamıştı. Kriptokoin.com olarak ayrıntılara

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x