Büyük Aile Platformu, LGBTİ+ örgütlerin “yasaklanması ve kapatılması” için TBMM’ye dilekçe gönderdi

‘Büyük Aile Platformu’ isimli oluşum, LGBTİ+ faaliyetlerinin yasaklanması ve örgütlerinin kapatılmasına ilişkin toplanılan 150 bin ıslak imzalı dilekçenin TBMM’ye gönderildiğini açıkladı.

Büyük Aile Platformu’ndan yapılan açıklamada, TBMM’nin açılışıyla yeniden gündeme gelen anayasa değişikliğinin kanuni düzenlemeler ile de tahkim edilmesi istenirken, Türkiye’nin dört bir köşesinden gelen 150 bin ıslak imzalı dilekçenin Meclis’e verildiği kaydedildi.

Independent Türkçe’nin aktardığı habere göre; oluşumun Genel Sekreteri Serdar Eryılmaz, geçen yıl İstanbul Saraçhane’de “LGBT Propaganda ve Dayatmasına Karşı Büyük Aile Buluşması” ile milletin haklı talebinin dile getirildiğini öne sürdü.

LGBTİ+ faaliyetlerinin yasaklanmasına ve örgütlerinin kapatılmasına ilişkin yürütülen çalışma sonucunda 150 bin kişiden ıslak imza toplandığını söyleyen Eryılmaz, “Küresel çetelerin ailelerimizi yok etmek, nesillerimizi bozmak, üremeyi durdurmak, cinsiyetsiz insan tipi oluşturmak için kurduğu, desteklediği ve yaygınlaştırdığı LGBT örgütünün ülkemizdeki faaliyetlerine ivedilikle son verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x