Kim Min Jae: Spalletti gibi bir teknik direktör hiç görmedim

Fenerbahçe’den Napoli’ye transfer olduktan sonra İtalyan ekibinin bu sezonki yükselişinde önemli rol oynayan Kim Min Jae, teknik direktörü Luciano Spalletti hakkında dikkati çeken açıklamalar yaptı.

UEFA’ya röportaj veren Napoli savunmacısı Kim Min Jae, Şampiyonlar Ligi ve Serie A’daki durumları hakkında konuşurken, teknik direktör Luciano Spalletti için övgü dolu sözler söyledi. Luciano Spalletti’nin takıma olan yaklaşımına değinen Güney Koreli stoper, İtalyan teknik adamın tutkusuna değindi.

“Spalletti’nin stratejik planları etkili ama belirleyici faktör tutkusu” diyen Kim Min Jae, deneyimli teknik adam ve takımın durumu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Spalletti gibi bir teknik direktör hiç görmedim. Tutkusu, diğer oyuncularınkini geride bırakıyor. Maç kazanma konusunda büyük bir arzusu var. Takım çok agresif, hiçbir şeyden korkmuyor. Bu anlamda teknik direktör etkisinin belirleyici olduğunu düşünüyorum.”

“Sokağa çıktığımızda taraftarların büyük bir ilgisi var. Bence lig şampiyonluğu için kendilerini felç edebilirler. Şampiyonluğu kazanmak ve Şampiyonlar Ligi’ni kazanma potansiyeline sahip olduğumuz konusunda çok fazla baskı var. Ama biz sadece sahaya odaklanıyoruz. Şehirde bu kadar itibar görmek ve insanların beni sevdiğini bilmek beni çok gururlandırıyor. Bu yüzden daha çok çalışmam gerektiğini hissediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir