Saray Açıklama Yaptı: ‘Ev Kiralarına İl İl Limit’ Haberlerine Yalanlama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, sosyal medyada yayılan ‘Ev kiralarına il il limit getiriliyor‘ haberiyle ilgili açıklama yaptı.

Türk Lirası’nın aşırı değer kaybı ve hızla yükselen enflasyon nedeniyle kiralar aldı başını gitti. Son üç aya giren yüzde 25’lik üst sınıra pek uyan ev sahibi de çıkmayınca kiralarla ilgili hemen hemen her konu insanların ilgi odağı haline geldi.

Depremin ardından kiralık konut sıkıntısının daha da artması nedeniyle geçtiğimiz günlerde çıkan bir ‘kira limit’ haberi ise bir anda sosyal medyada gündem oldu.

Ancak Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, toplumda heyecan yaratan “Ev kiralarına il il limit getiriliyor” iddialarını yaptığı paylaşımla yalanladı.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, Fahrettin Altun’un başında bulunduğu Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlı bir kurum.

Yapılan paylaşımda, “Konut kira sözleşmelerinde kira bedelinin artışına ilişkin 1 Temmuz 2023’e kadar yüzde 25 oranında üst sınır uygulaması geçerlidir. ‘Ev kiralarına il il limit getiriliyor’ iddiası doğru değildir” dendi ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir