AK Parti’nin Ankara adayı Turgut Altınok

AK Parti, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 17’si büyükşehir, 48 ilin belediye başkan adayını yarın saat 14.00’da ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde açıklayacak.

Yeni Şafak’ın haberine göre, AK Parti 31 Mart yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Turgut Altınok’u gösterecek.

Buna göre Turgut Altınok arandı ve bilgi verildi. Altınok, hali hazırda AK Parti’nin Keçiören Belediye Başkanı olarak görev yürütüyor.

İZMİR İÇİN HAMZA DAĞ

İnternethaber’in haberine göre ise “CHP’nin kalesi” olarak nitelendirilen İzmir’de ise uzun süredir adı bu il için geçen, eski İzmir Milletvekili, Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın adaylığının açıklanması bekleniyor.

BÜYÜKŞEHİR ADAYLARINI ERDOĞAN ARAYACAK

Buna göre AK Parti’de olan mevcut büyükşehir belediye başkanlarının büyük bölümünün de yeniden aday gösterilecek. Erdoğan’ın akşam saatlerinde büyükşehir belediye başkanlarını arayacağı öne sürüldü.

ADANA’DA FATİH KOCAİSPİRLİ’YE TELEFON

AK Parti’nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Kocaispirli’nin beklediği telefonu aldığı ve Ankara’ya gitmek için hazırlıklara başladığı iddia edildi.

Malatya’da Selahattin Gürkan aday gösterilmezken, AK Parti kulislerinde konuşulanlara göre AK Parti’nin Malatya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sami Er oldu. Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılıç yeniden aday gösterilmeyecek. Ziya Polat, Adıyaman Belediye Başkan Adayı oluyor. Maraş’ta da Hayrettin Güngör’ün yerine Fırat Görgel Büyükşehir adayı oluyor.

AK Parti’nin Konya’da mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı, Urfa’da Zeynel Abidin Beyazgül’ü, Kayseri’de Memduh Büyükkılıç’ı, Gaziantep’te Fatma Şahin’i aday göstermesi kesinleşti.

DİĞER ADAYLAR

AK Parti Trabzon belediye Başkanı’nı değiştiriyor. Murat Soroğlu’nun yerine Ahmet Metin Genç aday olarak gösteriliyor.

Kırıkkale Belediye Başkan adayı: Mehmet Saygılı

Nevşehir Belediye Başkan adayı: Mehmet Savran

Şırnak Belediye Başkan Adayı: Mehmet Yarka

Gümüşhane Belediye Başkan Adayı: Ercan Çimen

MHP Kilis Belediye Başkan Adayı: Hasan Kara

MHP Uşak Belediye Başkan Adayı: Sezer Ateş

Aksaray Belediye Başkan Adayı: Evren Dinçer

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x