Federasyon Başkanı Beşiktaş başkanına parmak salladı mı?

Beşiktaş, UEFA Konferans Ligi D Grubu 2. maçında İsviçre’nin Lugano takımıyla karşılaştı. Maç esnasında tribünden bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye Beşiktaşlı taraftarlardan gelen sloganlardan dolayı stadı terk etmişti. Olayla ilgili anlar kameralara yansırken Büyükekşi’nin Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’ye parmak sallaması gündem olmuş ve Beşiktaş camiasından tepkiler çığ gibi büyümüştü.

Konuyla alakalı olarak TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi açıklamalarda bulundu.

TFF BAŞKANI MEHMET BÜYÜKEKŞİ AÇIKLAMADA BULUNDU

Yaşanan olaylarla ilgili olarak Hürriyet’ten Mehmet Arslan’ın sorularını cevaplayan TFF Başkanı şunları söyledi:

“ Galatasaray ve Fenerbahçe’nin deprem yardımı için oynadığı maçlara gitmiş ama Beşiktaş’ın maçına gidememiştim. Dün gece (önceki gece) Lugano maçına gittik. Maç öncesi Sayın Ahmet Nur Çebi ile konuştuk. ‘İnşallah Beşiktaş ile Fenerbahçe final oynar’ diye temennimi dile getirdim. Ülke puanı açısından önemini dile getirdim. Maç öncesi son derece dostane bir şekilde konuştuk.

MAÇ İÇERİSİNDE PROTESTO BAŞLADI

Maç içinde bir anda protestolar başladı. 30-40 kişi değil. Bir tribün başlıyor diğer tribün devam ediyordu. 100 kişiye sorsanız, 100’ü de organize bir protesto olduğunu söyler. O dakikadan sonra ben de kalktım ve maçı terk ettim. Sadece ben kalkmadım, yönetim kurulu üyelerimizden, Temsilciler Kurulu başkanımıza kadar hepimiz terk ettik stadı.

Parmağımla kale arkası tribününü ve diğer tribünü gösterdim ‘Organize bu, Sayın Başkan’ dedim. 10-15 dakika önce güzel güzel konuştuğumuz birine parmak mı sallarım! Kaldı ki Beşiktaş Kulübü Başkanı’na karşı böyle bir hareket yapılabilir mi?

‘ARTIK GERİDE KALMALI’

Sayın Başkan Ahmet Nur Çebi sessiz kaldı. Ama bakın size çok önemli bir şey söyleyeyim; Süper Lig’de sadece bir takım şampiyon olacak ve 4 takım küme düşecek. Başarı ya da başarısızlığın faturasını hakemlere, Türkiye Futbol Federasyonu’na kesme dönemi artık geride kalmalı. Ülkenin futbolda güzel bir atmosfere kavuşmasının tek yolu herkesin üzerine düşeni ve sorumluluğunu sahiplenmesine bağlı.” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x